Hemen TIKLA-ARA!
0 538 665 4477
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
"Kendimi olduğum gibi kabul ettiğimde değişiyorum." - Carl Rogers

Okul ve Öğrenci Danışmanlığı

Okul ve Öğrenci Danışmanlığı

Eğitim, ülkemizde okul öncesi eğitim dediğimiz anasınıfları ile başlayıp sonu bitmek tükenmek bilmeyen bir yola kadar uzamaktadır. Anasınıfından sonra, zorunlu ilköğretim, lise, üniversite, master, doktora, mesleki birtakım kurslar ve programlar olarak yol devam edip gitmektedir. Eğitim artık son yüzyılımızın olmazsa olmazıdır.

Ancak gerek eğitim sistemimiz gerek bilişim çağının hızı gerekse gelişim dönemlerinin öğrenciler üzerindeki etkisiyle; çocuklarımız, gençlerimiz, yetişkin bireyler olan akranlarımız zaman zaman bir takım eğitimsel, sosyal ya da psikolojik sorunlar yaşamaktadırlar. Bu durumda da biz eğitim danışmanları sorunların neyden kaynaklandığını tespit ederek uygun terapi yöntemleriyle çözüm yollarına gitmekteyiz.

Sorunlu öğrencilerde, öğretmen veya veliler genellikle olumsuz ve reddedici bir tutum sergilerler. Oysa ki öğrencinin kapsanıp, kabullenilip, anlaşılmaya ihtiyacı vardır.

Hiçbir öğrenci başarısızlık duygusunu kabullenemez. Bu noktada öncelikli amaç, başarısızlığın nedeninin belirlenmesiyle birlikte, başarısızlık duygusunun inkarına yönelik oluşturulan düşünce ve davranışlar konusunda farkındalık yaratarak değişiklik oluşturmaktır.

Faydaları

Okul ve ders başarısı sağlanır.

Hedef belirleme ve hedefe ulaşma stratejiler öğretilir.

Motivasyon ve konsantrasyon problemlerinin aşılması sağlanır.

Zaman ve enerji yönetimi konusunda ilerleme katedilmesi sağlanır.

Faydaları